Szukaj odpowiedzi

Pomaga odnaleźć rozwiązanie problemu prawnego.

Pomoc

Jak korzystać z serwisu?

Serwis stanowi zbiór porad prawnych w formie pytań i odpowiedzi podzielonych - dla wygody użytkowania oraz dla porządku logicznego - wg Dziedzin prawa, Rozdziałów, Tematów i Artykułów zawierających pełne wyjaśnienie problemu. Opublikowane pytania i odpowiedzi są dostępne poprzez menu serwisu (w lewej kolumnie) oraz wyszukiwarkę.

Menu serwisu - czytanie artykułów

Aby znaleźć rozwiązanie Twojego problemu wybierz najlepiej pasującą Dziedzinę. Rozwiniesz listę z odnośnikami do Rozdziałów. Wybierz najlepiej odpowiadający Rozdział. W środkowej kolumnie serwisu otrzymasz listę Tematów. Wybierz najbardziej pasujący do Twojego problemu. Otrzymasz w formie pytań i odpowiedzi listę Artykułów. Aby poznać całą treść artykułu wybierz odnośnik czytaj ». Długie listy dzielone są na strony. Skorzystaj z pomocniczej nawigacji « poprzednie, następne » aby zobaczyć całość.

Wyszukiwanie

Wyszukiwarka pomoże Ci dotrzeć do odpowiedzi "na skróty". Należy określić skrupulatnie słowa kluczowe czyli hasłowo ujęte zagadnienia prawa najbardziej kojarzące się z Twoim problemem.

Opcjonalnie można dookreślić Dziedzinę prawa oraz zaznaczyć funkcje sortowania wg daty dodania artykułu do serwisu (pomocne jeśli upływ czasu ma znaczenie).

Jeżeli nie otrzymasz satysfakcjonujących Cię wyników, wykonaj ponownie wyszukiwanie tym razem zmieniając nieco kryteria - wybierz inne słowa kluczowe. Warto procedurę powtórzyć kilkukrotnie z uwagi na różnice skojarzeń autorów odpowiedzi i Twoich w zdefiniowaniu problemu.

Jeśli mimo kilku prób wyniki nie będą zadowalające - prosimy o skorzystanie z formularza Pytaj prawnika.

Pytaj prawnika

Na tej stronie znajdziesz formularz kontaktowy aby zadać nam pytanie.

Przed przesłaniem pytania zastanów się czego dotyczy Twój problem. Pytanie zadaj precyzyjnie, krótko i w miarę możliwości najmniej zawile. Im więcej podasz okoliczności i faktów, tym dokładniejsza będzie odpowiedź.

Wypełnij obowiązkowe pola - imię, nazwisko, adres e-mail (jeśli masz wątpliwości przeczytaj politykę prywatności). Następnie możesz wskazać dziedzinę prawa do jakiej należy Twoje pytanie. W polu Pytanie opisz problem.

Jeżeli prawidłowo wypełniłeś formularz, Twoje pytanie trafi do naszej skrzynki kontaktowej, a po analizie (np. sprawdzeniu czy rzeczywiście podobny problem nie był już poruszony w serwisie i odpowiedź na pytanie znajduje się w opublikowanym artykule) prawnik przygotowuje artykuł z odpowiedzią. Po opublikowaniu otrzymasz wiadomość na podany w formularzu adres e-mail z informacją, iż opublikowaliśmy w serwisie artykuł z odpowiedzią.

Pamiętaj, że odpowiadać będziemy wyłącznie na nowe problemy (takie których wyjaśnienia nie ma jeszcze w serwisie), nim więc prześlesz nam pytanie - przeszukaj uważnie serwis. W sytuacji kiedy prawnik uzna, iż problem jest już w serwisie objaśniony - nie będzie publikował artykułu na jego temat, a Ty nie otrzymasz informacji o publikacji. Prosimy więc nie wysyłać ponownie pytania.

Tylko w wyjątkowych sytuacjach kontaktujemy się z autorem pytania indywidualnie.

Jeśli pytanie dotyczy bardzo szczegółowych i skomplikowanych problemów zastrzegamy sobie prawo do niepublikowania odpowiedzi (ponieważ wyjątkowy przypadek nie posłuży szerokim kręgom odbiorców), lecz skontaktujemy się z autorem indywidualnie i zaproponujemy pomoc.